I z českých surovin se dá vařit světově a kvalitně - naše hlavní surovina je vždy lokální

Vydáno: 14 minut čtení

Šéfkuchař pražské restaurace a vinice Salabka Petr Kunc sbíral své gastronomické zkušenosti po celém světě. U nás je průkopníkem zážitkové gastronomie a jde si za svým michelinským snem. Jaký je jeho recept na úspěšnou restauraci a co mu dala účast v televizní soutěži? Nejen o tom jsme si povídali v našem rozhovoru.

Oliver
Jahn
spolupracovník redakce
Změnila se nějak vaše práce po Pohlreichově Souboji restaurací? Děláte něco jinak, je víc rezervací?
Myslím, že jsme se nezměnili, jedeme pořád stejně, protože my se pořád snažíme posouvat dopředu a zkoušet nové věci. Ta soutěž nám samozřejmě strašně pomohla, strašně nás to zviditelnilo. Jít do té soutěže pro nás byl, myslím, velmi dobrý krok, jak se zviditelnit.
Zvažoval jste, jestli do této, byť specializované soutěže jít, nebo to byla jasná volba?
Já jsem ten koncept znal už z Anglie, v době, kdy to tam běželo, jsme tam žili, sledovali jsme to a ten formát se nám moc líbil. Takže když nás oslovili, že by nás tam chtěli zařadit, vůbec jsem neváhal. Řekl jsem si: "Jo, do toho určitě půjdu, ten koncept znám." Věděl jsem, že tam budou profesionální restaurace na vysoké úrovni a bude to mít dobrý vibes a dobrý ohlas.
Obohatila vás účast a vítězství o něco?