Pracovní smlouva asistenta pedagoga

Datum: Autor/autoři: Mgr. Martin Kaplán Rubrika: Poradna

Se zaměstnankyní máme sjednanou pracovní smlouvu na dobu určitou (do 31. 8. 2021) na činnost asistenta pedagoga (na základě doporučení ŠPZ – podpůrné opatření). Pokládáme tuto činnost za práce zvláštní povahy, tudíž pracovní smlouva byla prodlužována vždy na dobu doporučení daného žáka. V tomto roce však žák řádně – tj. v 9. ročníku – ukončí vzdělávání v naší škole. Zatím je v jednání možnost získat doporučení ŠPZ na dalšího žáka, zřejmě od 1. 9. 2021. Pokud asistent bude tomuto žákovi přidělen, můžeme sjednat novou pracovní smlouvu opět s tou samou zaměstnankyní na dobu určitou, anebo stávající smlouvu prodloužit?