Nárok na samostudium u učitelů

Nárok na samostudium u učitelů
PaedDr.
Mikáč
Zaměstnáváme učitele na kratší úvazek, který má smlouvu jen od 1. 9. 2011 do 30. 6. 2012. Jeho úvazek činí 0,667 a pracuje 3 dny v týdnu. Jaký má nárok na samostudium? Pracuje 10 měsíců, takže má nárok na 10 dní za rok, ten se ale krátí dle úvazku: 10 x 0,667 = 6,67. Z toho vyplývá, že má zaokrouhleně nárok na 6 dní samostudia? Nebo je potřeba krátit ještě počtem odpracovaných dní v týdnu – tedy 6 x 3/5 = 3,6 - zaokrouhleně 3 dny?
SOUVISEJÍCÍ PŘEDPISY:

zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění p. p.
K dalšímu vzdělávání v rámci samostudia přísluší pedagogickým pracovníkům volno v rozsahu 12 pracovních dnů ve školním roce.
Trvá-li pracovní poměr jen část školního roku, přísluší za každý měsíc trvání pracovního poměru jedna dvanáctina volna. Při sjednání kratší než stanovené týdenní pracovní doby se úměrně tomu sníží rozsah volna.
To jsou jediná pravidla pro určování rozsahu volna stanovená zákonem. Rozvržení pracovní doby na pět dnů v týdnu nebo menší počet dnů nemá tedy na určení rozsahu volna vliv.