MŠMT pomáhá ukrajinským dětem, žákům a studentům a současně rozvíjí český vzdělávací systém

Datum: Autor/autoři: mládeže a tělovýchovy Ministerstvo školství Rubrika: Aktuálně

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a celé české školství čelí v posledních dvou letech nečekaným výzvám. Na straně jedné prošel český vzdělávací systém v období pandemie obrovskou proměnou i nebývalým rozvojem v oblasti digitalizace, na druhé straně se musí vypořádávat s přívalem uprchlíků, kteří do České republiky prchají kvůli ozbrojenému konfliktu na Ukrajině, který začal na konci února.