Jak a podle čeho vybírat vhodnou univerzitu v zahraničí? 1. díl

Vydáno: 9 minut čtení

Na gymnáziu Open Gate nabízíme studium s mezinárodní maturitou IB (International Baccalaureate), v angličtině vyučujeme většinu předmětů a druhý jazyk studenti volí z němčiny, francouzštiny a španělštiny. Počítáme tedy s tím, že budou po maturitě pokračovat nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jako kariérní poradkyně studentům pomáháme jak s výběrem oborů, tak s volbou vhodných zemí pro vysokoškolské studium.

Jak a podle čeho vybírat vhodnou univerzitu v zahraničí?
1. díl
Jenny
Lees
kariérní
Mgr.
Kristýna
Procházková
kariérní poradkyně na gymnáziu Open Gate
Naším záměrem je holistický přístup. Cílem není studenty za každou cenu tlačit do studia na prestižních zahraničních školách, ale hlavně je podporovat v cestě za objevováním sebe sama a v budování té nejlepší verze jich samých. Jsme samozřejmě pyšné na akademické úspěchy našich absolventů a jsme rády, když obstojí ve srovnání se zahraniční konkurencí. Nicméně úspěch může mít mnoho podob a v tomto případě hlavním arbitrem není škola, ale student sám. Cílem je seberealizace, spokojenost a praktičnost a k tomu nám pomáhá náš pracovní rámec, který se skládá ze čtyř základních položek (aspektů) a může být užitečný všem, kdo středoškolákům pomáhají s výběrem dalšího studia.
Čtyři aspekty pro výběr budoucího studia a jaké otázky je potřeb