Ředitelka mateřské školy očima rodiče aneb potřebuje moje dítě paní ředitelku, aby dobře zvládlo školku?

Nový batůžek a papuče, značka želvy, těšení se a zároveň obavy nás obou. Zvládne to? A zvládnu to já? Ano, můj první syn v září nastoupil do mateřské školy. Možná podobnou situací zrovna procházíte nebo si na ni dobře pamatujete, velká změna v životě malého dítěte i rodiče. Smíšené pocity, že do jeho života vstupují další lidé, kteří pro něj budou důležití a budou ho formovat, první situace, u kterých nebudu nablízku. Jakožto zodpovědná matka, navíc sama se v pedagogickém prostředí více než patnáct let pohybující, pokukuji na Dni otevřených dveří nejvíc po paních učitelkách, následuje celkový dojem z prostředí, přítomnost zahrady, organizace dne a blízkost k domovu. Kde ale v mém seznamu kritérií, podle kterých jsem z nejbližších čtyř školek vybrala zrovna tuto, figuruje paní ředitelka? Je vůbec pro mého syna důležitá? Bude můj Matěj zvládat každodenní radosti i výzvy snáz právě díky této paní?