Nebojte si v komunikaci s rodiči nastavit pravidla

Vydáno: 8 minut čtení

Základní škola a Mateřská škola Kyjov-Bohuslavice byla podle historických pramenů založena snad už někdy kolem roku 1770. Těžko říci, jaká atmosféra v ní panovala tenkrát, teď je přátelská a otevřená, o čemž se přesvědčí každý, kdo se třeba jen na chvíli setká s paní ředitelkou, Jovankou Rybovou. V rámci certifikátu Rodiče vítáni jsme si spolu povídaly o tom, proč vnímá ona i kolegové komunikaci směrem k rodině jako důležitou, jak přistupují k dětem nebo co by si pro školu přála, kdyby náš rozhovor četl nějaký štědrý donátor.

Nebojte si v komunikaci s rodiči nastavit pravidla
Mgr.
Michaela
Váchová
Odborná editorka Učitelského měsíčníku
Když bych se zeptala, jaká jste škola, co byste mi odpověděla?
Jsme malotřídní škola na okraji Kyjova, máme pouze první stupeň, od prvního do pátého ročníku. V současné době jsou u nás první tři ročníky spojené a vedu je já. Pro školu se snažím vybírat to, co pasuje na naše podmínky. Pracujeme v centrech, věnujeme se tématům, která děti baví, samy moh