Distanční práce ve školách a školských poradenských zařízeních

Vydáno:

Právě v koronavirové situaci se jeví poradenská práce a poznání potřeb dítěte jako velmi důležitá, a to i pro zvládnutí přechodu od distančního k prezenčnímu vzdělávání a naopak. Toto poznání se na úrovni školy uskutečňuje pedagogy – učiteli i pracovníky školních poradenských pracovišť, tzn. výchovným poradcem, školním speciálním pedagogem, školním metodikem prevence, školním psychologem. A klade na ně aktuálně specifické požadavky.

Individuální diagnostika může probíhat bez omezení
Úloha odborných pracovníků školských poradenských zařízení (ŠPZ) je specifická a žádoucí, a to jak v podpoře dítěte při distančním vzdělávání v domácím prostředí, tak pro metodickou podporu škol a v neposlední řadě i pro konzultace se zákonnými zástupci. ŠPZ nebyla vládními opatřeními uzavřena,
individuální diagnostika a návštěvy nových klientů tak mohou probíhat bez omezení
, samozřejmě za dodržení epidemiologických opatření. I za současného krizového opatření „omezení volného p

Související dokumenty

Pracovní situace

Individuální konzultace na půdě školy
Určení formy, obsahu a pravidel používání žákovské knížky
Postup při uzavírání škol z důvodů zvýšené nemocnosti akutními respiračními infekcemi a chřipkou
Výkon práce zaměstnanců – pedagogických pracovníků
Převedení učitele na jinou práci za nouzového stavu
Možné potíže plynoucí z intelektového nadání
Odborný rozvoj začínajících pedagogických pracovníků
Kvalifikační dohoda
Zvyšování kvalifikace pedagogických pracovníků
VP, středisko výchovné péče a OSPOD
Distanční vzdělávání a ochrana osobních údajů
Informace k provozu škol a školkých zařízení od 12. dubna 2021 do odvolání
Stanovisko k nutnosti mít souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely testování žáků od 12. 4. 2021
Manuál k testování žáků a zaměstnanců (testy Lepu Medical)
Co školám hrozí v souvislosti s pandemickými opatřeními?
Rotační výuka – překážka v práci na straně zaměstnance
Darování antigenního testu škole
Kdo nese odpovědnost, pokud se při testování podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví něco pokazí?
Reakce na vzorový dopis rodičů školám od advokátky Jany Zwyrtek-Hamplové
Hodnocení žáka omluveného z důvodu odmítání testování, ochrany dýchacích cest

Poradna

Vánoční prázdniny – nepřerušený provoz školní družiny
Online výuka
Pracovní náplň
FKSP a proplácení ochranných pomůcek
FKSP a očkování
Provoz MŠ
Ukončení předškolního vzdělávání
Vracení úplaty
Výkaz práce
Povinné předškolní vzdělávání
Úhrada konference Škola jako místo setkávání ze šablon
Výuka Aj
Možnost hradit část dalšího vzdělávání z ONIV