Ohlédnutí za konferencí evropských laboratorních škol v Bielefeldu

Vydáno: 6 minut čtení

Ve dnech 8. a 9. září 2022 proběhla v německém Bielefeldu historicky první konference evropských laboratorních škol s názvem Researching Schools: Bridging Research and Practice at Laboratory and University Schools, kterou ve spolupráci s Laborschule und Oberstufen-Kolleg Bielefeld pořádala síť evropských laboratorních škol. Místo nebylo vybráno náhodou, Bielefeld je totiž sídlem nejstarší evropské laboratorní školy Laborschule Bielefeld und Oberstufen-Kolleg Bielefeld. Ve dnech, kdy probíhala konference, škola oslavila již 48. výročí svého založení.

Ohlédnutí za konferencí evropských laboratorních škol v Bielefeldu
Votava Mandelíčková
Labyrinth – gymnázium a základní škola, s. r. o.
Ještě před zahájením konference měli účastníci možnost prohlédnout si prostory školy a podívat se přímo do výuky. Otevřený prostor školy, který vybízí ke společnému vzdělávání, je první, co vás ve škole upoutá. Inovátorský princip otevřeného prostoru pr