Na Islandu žáci vidí, proč se mají učit anglicky. Erasmus pobyt je posunuli v samostatnosti

Vydáno: 7 minut čtení

Vidět na vlastní oči horké gejzíry, velryby a polární záři, zažít čtvero ročních období během jednoho odpoledne a navíc nahlédnout pod pokličku jednoho z nejzajímavějších školských systémů na světě? To všechno se díky programu Erasmus podařilo žákům a učitelům ze ZŠ Chraštice. Jak cesta probíhala a co všechno pro ni museli v Chrašticích udělat, vyprávějí zástupkyně ředitele Alena Váňová (AV) a koordinátorka projektu Ladislava Míková (LM).

Lucie
Kocurová
Redaktorka magazínu EDUzin.cz
Jak se vám podařilo vyjet právě na Island a jak vás vůbec napadlo zvolit tak vzdálenou a finančně náročnou destinaci?
AV: Nikdy jsme se žádných z těchto programů neúčastnili, ale loni jsme podali tři, dva nám