Znalost terapie lesem může pomoci učitelům být více v klidu

Vydáno: 8 minut čtení

Pokud se o přírodu nebudeme starat, nebude v příštích desetiletích z čeho čerpat. Právě proto se Ondřej Mráz rozhodl realizovat edukativní semináře a přednášky pro děti základních a středních škol zaměřené na pochopení a ochranu přírody. Mimo to školí i pedagogy v rámci akreditovaného doplňkového studia, organizuje letní příměstské tábory na témata spojená s ochranou přírody a realizuje programy pro otce se syny ve volné přírodě. Proč se rozhodl jít touto cestou a co ho inspirovalo? Nejen na to jsme se Ondřeje zeptali.

Znalost Terapie lesem může pomoci učitelům být více v klidu
Mgr.
Michaela
Váchová
odborná editorka Učitelského měsíčníku
Jaká je vlastně geneze slovního spojení, později i názvu spolku Lesní lázeň?
Terapie lesem, která tvoří základ celé naší činnosti, vychází z japonské metody zvané Shinrin-yoku, jež v doslovném překladu znamená lesní lázeň. Takto vznikl název samotný. Jedná se o metodu, kdy v lesním prostředí zapojujeme své smysly a plně vnímáme okolní prostře