Paradivadelní systémy jako možný nástroj adaptace

Vzpomínám na příběh, kdy byl jeden chlapec na okraji školního kolektivu, bez možného vlivu na skupinu. Tehdy jsem byla studentkou Pražské konzervatoře, hudebně dramatického oboru, a do psychologie jsem měla vhled velmi povrchní. Chlapec během tvorby autorského divadelního představení vytvořil postavu, která v ději dramatického díla mapovala cestu k budování lepší pozice v kolektivu. Vrcholem díla bylo, že se chlapec dostal do kolektivu, který ho začal uznávat jako svého platného člena, s čímž se pojily další důsledky takové změny.

Chlapec si našel nové zájmy, které byly inspirující pro ostatní členy skupiny, a začal tak ochutnávat pocit přijetí, bezpečí, úspěchu a svého uskutečňování, což chlapce činilo motivovanějším k aktivnímu způsobu žití, což opět znovu potvrzovalo jeho novou silnější pozici v ko