Intonace, rytmus a slohová čistota AZUŠ ČR

Vydáno: 11 minut čtení

U příležitosti zvolení pana Tomáše Kolafy novým prezidentem Asociace základních uměleckých škol České republiky jsme ho požádali o odpověď na několik otázek, týkajících se dalšího směřování a plánů tohoto profesního spolku.

Intonace, rytmus a slohová čistota AZUŠ ČR
Speciál pro ZUŠ
Rada AZUŠ ČR vás nedávno zvolila novým prezidentem Asociace základních uměleckých škol. Ve stanovách se mimo jiné uvádí, že jejím důležitým posláním je hájení „existenčních a ekonomických zájmů“ ZUŠ. Co je podle vás v nadcházejícím období onou „existenční nutností“, kterou by bylo třeba se zabývat?
V první řadě chci nejprve poděkovat Radě AZUŠ za důvěru, kterou vnímám jako velký závazek nejen k Radě, ale především všem členům a celému systému základního uměleckého vzdělávání.
„Existenční nutnost“ má mnoho podob, méně či více viditelných, a je důležité ji vnímat v detailu i celku. Ty podoby viditelné představují situace, které jsme v minulosti řešili, nebo ty, o kterých se hovoří v odborné veřejnosti a jsou mediálně zviditelněny politickými debatami. Mezi ty současné viditelné lze řadit např. diskuse nad platovými poměry zaměstnanců ve školství.