Sedět pět hodin v lavici je na úrovni mučení

Vydáno: 13 minut čtení

Herečka, komička a moderátorka, ale i lektorka v oblasti vztahů, vědomí a komunikace. Simona Babčáková je oblíbená pro své nejen komediální role z televize a divadla, životní cesta ji ale přivedla i ke konání besed a přednášek na různá témata spojená s lidským poznáním a vnímáním světa. O tom i o jejích představách o ideálních změnách ve školství, alternativních způsobech výuky ve školách a v nastavení současného systému, ale také o duševním zdraví a hledání sama sebe, jsme si povídali v dnešním rozhovoru.

Sedět pět hodin v lavici je na úrovni mučení
Oliver
Jahn
Vedl rozhovor, spolupracovník redakce Řízení školy.
Před časem jste moderovala akci EduKačina, ke které jste uvedla, že jedním z jejích cílů je nevytvářet frustrované jedince ve školství…
Ano, jak nevytvářet nešťastné jedince, kteří nevědí, kdo jsou, co chtějí v životě dělat a co vlastně cítí. Respektive jak rozvíjet lidské bytosti tak, aby žili spokojené životy v radosti a tvořivosti a byli schopni řešit společně situace, které život přináší.
Myšleno jak děti, tak učitele?
Ano, i učitelé jsou pod obrovským tlakem splnit a zaručit nemožné. I ředitelé. Ale i mnozí rodiče. Já říkám, že nechci dělat bachařku systému, se kterým nesouhlasím. A ničit si vztah s dětmi, které miluji, když mi na našem přátelském vztahu velmi záleží. Od ranního vstávání až po bazírování na znalostech, které jsou často
absurdní
. Musím najít cestu mezi tím, abych dítě nehandicapovala tím, že jsme jiní,