Vzdělávání nadaných žáků jako téma česko-norské spolupráce

Datum: Autor/autoři: Jana Hůrská Rubrika: Představujeme

Když se řekne speciální vzdělávací potřeby, většině se vybaví nejspíše žáci a studenti, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni, při studiu se potýkají s menšími či většími potížemi, a proto potřebují zvláštní péči pedagogů. Málokoho však napadne, že specifické vzdělávací přístupy potřebují i děti s mimořádným nadáním, aby mohly svůj talent plně rozvinout. Zvýšit povědomí o této problematice se snaží i Krajský úřad v Plzni, který se podpoře mimořádně nadaných žáků věnuje dlouhodobě. Své aktivity ale neomezuje jen na Česko. Naposledy se jeho pracovníci vydali s podporou programu Vzdělávání Fondů EHP načerpat inspiraci až do norského regionu Hordaland1).