Poměr na dobu určitou pedagogického a nepedagogického pracovníka

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Cílem článku je popsat některé časté omyly provázející uzavírání pracovního poměru na dobu určitou a porovnat podmínky uzavírání pracovního poměru na dobu určitou pedagogického a nepedagogického pracovníka s použitím názorných příkladů vhodné nebo méně vhodné praxe a se zaměřením na školního asistenta a asistenta pedagoga. 1) Současně uvedený rozbor může usnadnit postup zaměstnavatelů, pokud se změní právní úprava regulující uzavírání pracovního poměru na dobu určitou. 2) Článek se bez rozdílu vztahuje na činnost školy veřejné a školy neveřejné (soukromé, církevní).