Školy a cestování žáků: školní zájezdy - II. část

V listopadovém čísle jsme představily odlišné právní režimy, pod kterými mohou probíhat školní akce. V tomto čísle se zaměříme na tzv. školní zájezd, tj. na režim, kdy škola realizuje školní akci za pomoci cestovní kanceláře. Upozorníme na podstatu zájezdu a na to, kdo jediný jej může podnikatelsky pořádat. Vysvětlíme, kdo je u smlouvy o školním zájezdu zákazníkem, a zmíníme několik problematických situací, které mohou nastat před zahájením zájezdu.