Představujeme Centrum pro demokratické učení (CEDU) při GEMINI, o. s.

Datum: Autor/autoři: Filip Hotový Rubrika: Představujeme

Věděli jste, že školní parlament či žákovskou samosprávu má v ČR více než 44,8 % základních škol? A že dalších 14,5 % škol o založení žákovského parlamentu uvažuje? Vaše zkušenosti však také říkají, že práce s žákovským parlamentem naráží na problémy, jako jsou motivace dětí, lhostejnost či odpor řady učitelů ve sboru, časové dispozice, nadšení a nasazení učitele, který děti v parlamentu vede, navíc často nad rámec úvazku.