Používání elektronické žákovské knížky při komunikaci se zákonnými zástupci na základních školách

Datum: Autor/autoři: Hana Gruntová Kolingerová , Otakar Ďurďa Rubrika: Výzkumy a šetření

V komunikaci základních škol jsou významnou skupinou zákonní zástupci žáků, typicky rodiče. Zákonní zástupci mají právo být srozumitelně a včas informováni o průběhu a výsledcích vzdělávání žáka a měly by jim být dobře dostupné také další informace týkající se školních záležitostí. V současné době – i v souvislosti s pandemickou situací spojenou s COVID-19 – se stále více využívají informační a komunikační technologie, např. elektronická žákovská knížka. Je velice důležité, jakým způsobem škola nastaví komunikaci právě se zákonnými zástupci. Jak zjistit, jestli je nastavená dobře?