Mimořádná opatření a některé pracovněprávní souvislosti

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Mimořádná opatření vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 vyvolala řadu otázek zaměstnavatelů a zaměstnanců. Cílem článku je okomentovat některé z nich, a to zejména v kontextu specifik práce pedagogických pracovníků základní školy, střední školy nebo konzervatoře. V případě, že se určitá právní úprava vztahuje pouze na školy některých zřizovatelů, je tato skutečnost uvedena.