Elektronická spisová služba pro školy: nová povinnost může být příležitostí

Datum: Autor/autoři: Vladimír Přech Rubrika: Legislativa

Balík změnových zákonů známý pod názvem DEPO, přijatý v letošním roce, přinesl i novelizaci zákona o archivnictví, která mj. rozšiřuje okruh institucí povinných vést elektronickou spisovou službu. Nově mezi ně budou patřit i základní a střední školy. Ty odvedly v uplynulých měsících v oblasti elektronizace obrovský kus práce. Standardem se stala online komunikace, a to nejen v rámci výuky, ale i při zajišťování provozních záležitostí. Většina pedagogů si vyzkoušela řadu různých nástrojů, bez kterých by nebylo možné přenést výuku do digitálního světa.