Do galerie (online)

Centrum DOX, stejně jako mnohé jiné instituce zaměřené na prezentaci současného umění, se ocitlo v nelehké situaci a muselo reagovat na překotný vývoj, který způsobilo šíření koronaviru. Zavřené výstavní sály jsou pro galerii tím nejhorším scénářem. Ale i v této nelehké situaci jsme se pokusili neztratit hlavu a hledat způsoby, jak zůstat v kontaktu s naším publikem, školami a žáky. Situace se neustále mění. Jedno je ale jisté. Virus se pomalu, ale jistě stává každodenní součástí našich životů a jen tak ze dne na den nezmizí. Tečka se bohužel ještě nekoná.

Nepříjemná témata
Smrt, která se na nás kdysi valila každý podvečer z televizí kvůli neutuchajícímu zájmu zpravodajských relací o kriminální živly a nehody, pronikla kvůli pandemii do středního proudu. Tématu smrti se nevyhýbá ani umělecká tvorba. Spíše naopak. Umělci prociťující tíhu světa se mnohdy snaží o její expresivní vyjádřen