Den povolání na škole ve vyloučené lokalitě v Chomutově

Vydáno: 8 minut čtení

V loňském roce proběhl na Základní škole Písečná v Chomutově zajímavý workshop na téma povolání. Žáci 9. tříd pro své mladší spolužáky z 1. stupně připravili celodenní akci k vybraným povoláním. Na to, jak vše probíhalo, jsme se zeptali Barbory Mikulky, koordinátorky žákovského parlamentu, toho času na mateřské dovolené. „Jsme sídlištní škola ve vyloučené lokalitě, máme velký počet znevýhodněných dětí. Jak často zažívají úspěch? Mnoho deváťáků během workshopu slyšelo z úst menších spolužáků, že by chtěli být jako oni. A mnohým z nich to přineslo zjištění, že mohou být vzorem. V tu chvíli víte, že to, co děláte, dává smysl.“

Den povolání na škole ve vyloučené lokalitě v Chomutově
Mgr.
Michaela
Váchová
Spolupracovnice Řízení školy
Mohla byste popsat princip workshopu?
Jednalo se tematický den, který probíhal po celé škole. Celkem 19 stanovišť představilo nejrůznější profese a povolání. Žáci si je mohli samostatně vyzkoušet, dozvědět se něco o potřebných oborech studia a přiblíženo jim bylo i finanční ohodnocení. Každý z účastníků, včetně zaměstnanců školy, se mohl obléknout do svého vysněného povolání.