Studentské samosprávy ve Zlínském kraji - cesta k většímu zapojení studentů do procesu vzdělávání

Vydáno: 6 minut čtení

Zlínský kraj dlouhodobě podporuje činnost školních parlamentů, setkávání, výměnu zkušeností, spolupráci se školními metodiky prevence. V kraji funguje Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje, apolitický samosprávný orgán žáků a studentů ze škol a gymnázií. Prohlubuje spolupráci mezi dětmi, mládeží a dospělými ve smyslu myšlenky participace již od roku 2005. Cílem Zlínského kraje je posílit roli studentských samospráv a ve školách zřizovaných Zlínským krajem zavést participativní rozpočty, které mohou studenti ovlivnit a zapojit se tak více do fungování školy.

Studentské samosprávy ve Zlínském kraji – cesta k většímu zapojení studentů do procesu vzdělávání
Jana
Galová