Jak pomoci studentům s výběrem vysoké školy: nevyžádané rady studenta

Vydáno: 9 minut čtení

Kariérové poradenství na středních školách je téma, které se už tu a tam zmiňuje. Střední školy by neměly problematiku výběru správné vysoké školy podceňovat. Často jsou totiž škola a učitel jedinými, kdo může studentovi poradit a nasměrovat jej, zvlášť pokud v jeho rodině vysokoškoláci nejsou. Přesto mnohé školy a mnozí učitelé toto téma podceňují.

Jak pomoci studentům s výběrem vysoké školy: nevyžádané rady studenta
Jakub
Čech
student Právnické
Úvodem nutno uznat, že v ideálním světě si každý maturant vše pečlivě najde a nastuduje sám. Po třinácti letech všeo­becného vzdělávání by student mohl mít jasno, co bude chtít v životě dělat, a měl by mít dovednosti dohledat si in­formace o studijních programech vysokých škol sám a jako dospělý člověk se kvalifikovaně rozhodnout.
Realita je ale mnohdy jiná. Pokud student nemá ve svém okolí vzory z řad vysokoškoláků, což není zase tak neobvyklé (dříve chodil na vysoké školy podstat