Aktuality - strana 219

„Vděčím české škole za disciplínu, ale podstatné věci jsem se naučila až v zahraničí,“ říká první česká zástupkyně mládeže v mezinárodní organizaci OSN.
Vydáno: 19. 07. 2018
Program podpory odborných praxí, realizovaný Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem, nabízí žákům středních odborných škol, učilišť a studentům vyšších odborných škol ve věku od 16 let možnost absolvovat odbornou praxi v sousední zemi. Na jeho financování se velkou měrou podílí Česko-německý fond budoucnosti a program EU Erasmus+, díky tomu je nabídka pro přihlášené školy zdarma.
Vydáno: 18. 07. 2018
Letošní maturity byly nejen nepovedené, ale neodpovídají ani současným potřebám vzdělávání. V rozhovoru pro Novinky to prohlásila Petra Mazancová z Učitelské platformy, která sdružuje učitele od školek až po vyšší odborné školy.
Vydáno: 18. 07. 2018
Vysoké školy právě vedou jednání o tom, jak se bude rozdělovat rozpočet na jejich činnost v roce 2019 a také ve střednědobém výhledu. Financování má extrémně složitá pravidla – něco jde za výuku, něco za výzkum a také ostatní tvůrčí činnost.
Vydáno: 17. 07. 2018
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Kaufland Česká republika v.o.s., aby neprodleně stáhla ze své tržní sítě nevyhovující potravinu Madison – Sušenky s kousky tmavé a mléčné čokolády a rozinkami v balení 150 g, datum minimální trvanlivosti do 12. 3. 2019, číslo šarže: L3181111, výrobce neuveden, země původu: Polsko.
Vydáno: 16. 07. 2018
Prázdninové školení v červenci a srpnu
Vydáno: 16. 07. 2018
V roce 2017 chodilo do mateřských škol v České republice 297 tisíc dětí ve věku od tří do pěti let. Během následujících tří let by tento počet mohl vystoupat až na 315 tisíc dětí. Na mnoha místech přitom už nyní nemají pro děti místo ačkoliv jej podle zákona obce budou muset najít. Poloprázdným školkám stát naopak připlatí za péči o dvouleté děti.
Přinášíme vám čtení na léto – nové číslo Zpravodaje SKAV
Vydáno: 13. 07. 2018
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) přijme opatření, aby minimalizovalo riziko chyby v maturitních a přijímacích testech. Zvýší se počet odborníků, kteří posuzují vhodnost a správnost testů, na posuzování testů se budou ve větší míře podílet experti různého zaměření. Cermat také bude v průběhu zkoušek okamžitě vyhodnocovat všechny podněty o možné chybě v testech.
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“ - Evaluační okruh C
Vydáno: 13. 07. 2018
Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo 15 hodin.
Vydáno: 12. 07. 2018
Na základní škole v Křižanově na Žďársku údajně spolužáci šikanovali teprve sedmiletou dívenku. Podle jejího otce ubližovali dceři fyzicky i psychicky. Případem se zabývá policie a událost šetřila také Česká školní inspekce.
Vydáno: 12. 07. 2018
Na tom, kolik přidat pracovníkům ve veřejném sektoru, se vláda s odboráři na pondělní schůzce nedohodla. Rozhodnout by se mělo do poloviny srpna, kdy bude jasnější, s jakými příjmy může počítat rozpočet pro příští rok.
Vydáno: 11. 07. 2018
Společnost Pražská teplárenská spravující a vlastnící výměníkové stanice, které rozvádí teplo do domácností, navázala spolupráci s graffiti umělci. Ti v ulicích pražských sídlišť v reakci na nevzhledné výtvory vandalů začali zkrášlovat výměníkové stanice velkoformátovými malbami.
Soutěž začne 17. září 2018
Vydáno: 10. 07. 2018
Povinná maturita z matematiky, jak je naplánována, hrozí velkým neúspěchem studentů. V rozhovoru pro Právo to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO) s tím, že by se mělo debatovat o zavedení dvou úrovní zkoušky z tohoto předmětu.
Vydáno: 10. 07. 2018
Zatímco děti a učitelé dvouměsíční volno většinou nadšeně vítají, některým politikům a také řadě rodičů se zdá příliš dlouhé.
Vydáno: 09. 07. 2018
Už rok u nás platí takzvané povinné předškolní vzdělávání. Rodiče pětiletých dětí musejí své potomky posílat do mateřských škol, nebo volit individuální vzdělání.
Vydáno: 09. 07. 2018