Malý ROPRATEM

Pracujete s žáky prvních a druhých tříd či předškoláky? V době pandemie jsou jejich výuka, zaškolení nebo příprava na roli školáka velmi náročné a mnohdy i problematické. Digitalizace odvádí děti od klasických her, kterými předchozí generace rozvíjely vnímání a motoriku. Děti tak musí tyto dovednosti nabývat jinými činnostmi, např. cílenými programy, které se zaměřují na odstraňování percepčně motorických obtíží. Jedním z těchto programů je i Malý ROPRATEM.

Program Malý ROPRATEM navazuje na původní program ROPRATEM, s kterým byla odborná veřejnost seznámena na konferenci Dyskorunka již v roce 2015 a s nímž jsou dobré zkušenosti.
ROPRATEM je zkratkové slovo a vzniklo ze slov ROzvoj PRAcovního TEMpa. Začaly jsme ho vytvářet v PPP v Českých Budějovicích, když jsme dostávaly do péče děti s pomalým pracovním tempem a nenašly jsme vhodný pracovní materiál, který bychom jim mohly nabídnout. Vznikal za součinnosti nejen kolegyň psyc