Cesta pro děti s obtížným zařazením do kolektivu

Datum: Autor/autoři: Pavel Vyhňák Rubrika: Inovace a inspirace

Zájmový kroužek Cesta na naší škole vznikl z iniciativy speciální pedagožky Mgr. Evy Heinzové. Někteří žáci zařazení do základní školy totiž potřebují obrovskou míru podpory ze strany pedagogů a asistentů, aby zvládali nároky, které na ně učební proces klade, a dokázali se zlepšovat. Dobrý tým jim v tom už dnes dokáže účinně pomoci. Jenže se potom díváte na chlapce, který o přestávce sedí sám v lavici, když si povídá, tak jen s paní asistentkou, domů ze školy jde také sám. Rodičům nevykládá o kamarádech–vrstevnících, ale o paní asistence, o paní učitelce. Zde jsme viděli pro vývoj dítěte zásadní nedostatek. Proto vznikla myšlenka podpořit děti i v oblasti sociálních vztahů.