Ukončené vzdělání mi zní jako slovní spojení, které jde proti evoluci

Vydáno: 11 minut čtení

Věnuje se tématu podnikavosti na školách, spolumoderuje podcast Z lavice do akce nebo stojí za chystanou aplikací Mobilis, která bude propojovat školní a firemní vzdělávání. To je jen částečný výčet činností Mikyho Škody. Kluka, který jako žák nesnášel dějepis, ale miloval historii, nebavil ho zeměpis, ale je nadšený cestovatel a dobrodruh. Se svými besedami navštěvuje školy a se studenty mluví o tom, jak poznává svět a hledá v něm svou roli. Rozhovor jsme vedli otevřeně, i proto, že už se nějaký ten pátek známe. „Vzpomínám si, že mě jednu dobu doslova frustroval pojem ukončené vzdělání. Vždyť je to vlastně společensky přijatelný nesmysl.“

Ukončené vzdělání mi zní jako slovní spojení, které jde proti evoluci
Mgr.
Michaela
Váchová
Spolupracovnice Řízení školy
Výše jsme to naznačili, ale jaký jsi měl jako student vztah k základní škole?
Upřímně jsem moc nerozuměl, proč tam musím chodit. Pamatuji si, že jsem se na to ptal rodičů a oni odvětili, že pokud chci jednou na vysokou školu, nemám na výběr. Mě ale v tu chvíli logicky sama o sobě nemotivovala ani ta vysoká. Rodiče chodili do práce, žili dospělý život a já už tehdy neviděl žádné pojítko mezi tím, co se učím ve třídě a co mě čeká, až dospěju. Samozřejmě že jsem se tam dozvídal plno zajímavých věcí, ale nerozuměl jsem tomu, jak a proč se je musím učit.
Proč jsi t