Jak (se) učit pro budoucnost ukáže FUK

Vydáno: 4 minuty čtení

Školní budovy a pětibodová hodnoticí škála se zdají být pro vzdělávání příliš těsné. Mění se to, co je považováno za znalosti i za formy učení se. Přesypávání ověřených informací do hlav žáků se stává minulostí. Naopak vytváření nových souvislostí, představivost o variantách budoucnosti a příprava na celoživotní vzdělávání je tím, co je třeba v dětech posilovat. Festival ukazuje, že umění a kreativita jsou prostředkem k proměně vzdělávání i člověka – člověka, který potřebuje být schopný reagovat na neustálé změny světa a společnosti. Právě „proměna“ je tématem třetího ročníku festivalu. Tvůrčí přístupy ve vzdělávání přiblíží rozmanitý program přednáškami, workshopy, komentovanými prohlídkami či divadlem.

Jak (se) učit pro budoucnost ukáže festival FUK
Marie
Pánková
komunikace Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání