Samet na školách: Výročí 17. listopadu si každý rok připomínají studenti i učitelé po celé republice

Vydáno: 3 minuty čtení

Sedmnáctý listopad je svátkem studentstva a letos také dnem, kdy si připomínáme už 33. výročí svobody. Samet na školách přináší do škol téma sametové revoluce, možnost připomenout si události let 1939 a 1989 a reflektovat jejich odkaz a společenské výzvy dnešních dní. Tematické programy letos proběhly na více než 80 školách po celé republice. Bohatou nabídku aktivit do výuky připravily neziskové organizace, které na projektu spolupracují. Na některých školách pořádali sametové festivaly přímo studenti pro své spolužáky. Za projektem stojí spolek Díky, že můžem a organizace Post Bellum.

Matouš