Díky, že můžem dávat hlas mladým lidem

Vydáno: 5 minut čtení

Celých 89 % středoškoláků a středoškolaček se v nedávném dotazníkovém šetření agentury Median pro JSNS označilo za zatím neaktivní. Pouze 15 % si myslí, že mohou vlastní iniciativou nějakým způsobem ovlivnit řešení problémů v obci, kde bydlí, či v ČR. Ve srovnání s podobnými šetřeními v letech 2017 a 2020 navíc stoupá počet studentů, kteří nevěří v možnost něco změnit vlastní aktivitou. Příležitostí, jak a do čeho se zapojit, však dnešní studující mají bezpočet. Za chvíli jsou tu navíc volby do Evropského parlamentu a mnozí z nich budou prvovoliči. Odhadovaná volební účast mladých v těchto volbách je podle analytického ústavu STEM až 42 %.

Díky, že můžem dávat hlas mladým lidem
Matouš
Ettler
manažer vzdělávacích aktivit, člen správní rady spolku Díky, že můžem