Antifetfest 2017 bude provázet plakát Marie Zandálkové

Vydáno:

Rekordní počet 76 účastníků z pražských základních a středních škol přihlásil své práce do soutěže o nejlepší plakát pro amatérskou filmovou soutěž Antifetfest 2017, kterou vyhlásilo hlavní město Praha. Autoři nejlepších plakátů byli vyhlášeni radním hl. m. Prahy Radkem Lackem při zahájení přehlídky Schola Pragensis v Kongresovém centru Praha. Vítězný plakát Marie Zandálkové ze Střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově náměstí bude provázet celý 10. ročník amatérské filmové soutěže Antifetfest 2017.

Vítězné plakáty

Kategorie základních škol:
  1. místo: Kateřina Malcová a Adéla Malinková, Základní škola Bítovská
  2. místo: Ema Čechová, Základní umělecká škola Štefánikova
  3. místo: Adéla Plachá, Základní umělecká škola Štefánikova
Kategorie středních škol:
  1. místo a absolutní vítězství: Marie Zandálková, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí
  2. místo: Alžběta Hradecká, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí
  3. místo: Viktor Janoušek, Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí
Antifetfest je soutěžní festival amatérských filmů pro žáky pražských základních a středních škol s tematikou rizikového chování. Přihlásit lze desetiminutový obrazový snímek s námětem rizikového chování, například drogové závislosti, kriminality, šikany, rasismu, záškoláctví, gamblingu, domácího násilí atd. Soutěž vznikla v roce 2007 na městské části Praha 12, od roku 2008 má celopražský charakter a pořadatelem je hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1-22.
Jubilejní 10. ročník filmové soutěže Antifetfest 2017 aneb jde to i jinak vyhlásil na konci listopadu radní hl. m. Prahy Radek Lacko. Soutěž bude probíhat až do června, kdy se uskuteční finále v Kině Lucerna.
Podrobné podmínky soutěže a přihláška jsou ke stažení na www.praha.eu, www.prevence-praha.cz a na www.antifetfest.cz.
Řízení školy