Postřehy z návštěvy australské školy

Vydáno: 4 minuty čtení

Během červencové cesty po východním pobřeží Austrálie jsem jako učitelka neodolala a do cestovního itineráře jsem zařadila i jednu „školskou“ zastávku. Tou zastávkou byla Ringwood Secondary College na okraji Melbourne – škola, kterou jsem měla možnost navštívit už před deseti lety, když jsem ještě studovala na střední. Už tehdy mě výuka na školách v zahraničí fascinovala a nyní, kdy sama učím, mě fascinuje o to víc. Doteď si pamatuji moment ze své návštěvy hodiny angličtiny, na které se studenti zabývali tématem „proč lidé vlastně chtějí žít“. Navyklá na obsah hodin českého jazyka u nás jsem si překvapeně kladla otázky typu: Kde jsou ta gramatická cvičení? Kde jsou pětiminutovky? A jak to, že tady všichni tak volně diskutují?

Postřehy z návštěvy australské školy
Markéta