Aktuality - strana 40

Digitální technologie nejsou tématem jen pro informatiky, případně pro učitele technických  a přírodovědných předmětů – jsou pro všechny pedagogy! Vždyť digitální technologie ovlivňují život každého z nás a vzdělání na to musí reagovat.
Vydáno: 21. 09. 2022
Jedním z hlavních témat budou ukrajinští žáci v českých školách
Vydáno: 20. 09. 2022
Minimální teplota vytápění v prostorách škol mimo učebny by se mohla snížit.
Vydáno: 20. 09. 2022
Sledujte a ptejte se v živé online debatě  těch, kteří už začali. Tentokrát jsme pozvali zástupkyni ředitelky ZŠ Okružní z Mostu Michaelu Šicovou, která je zároveň aprobovanou učitelkou českého jazyka a výtvarné výchovy, pedagožky Annu Ritzovou ze ZŠ generála Z. Škarvady v Ostravě-Porubě a Hanu Zbořilovou z Reálného gymnázia a ZŠ Prostějov.
Vydáno: 20. 09. 2022
Pokud máte zájem o další profesní vzdělávání, zajímáte se o současné trendy světa práce a kariérového poradenství nebo hledáte nejlepší cesty, jak můžete pečovat o své klienty i o sebe sama…
Vydáno: 19. 09. 2022
Dalo by se to rámovat i jako generační střet. Výzkum brněnských odborníků z Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity ukazuje, že když přijde na využívání technologií, jsou děti často ve srovnání se svými rodiči či učiteli napřed a pracují s nimi efektivněji. Jako generační střet to ale vědci rámovat nechtějí. Různí lidé zkrátka vyrůstají v jiné době. Jak nebýt za tmáře, který dítě zbytečně brzdí v rozvoji, ale zároveň si pohlídat, aby nastupující generace jen neseděla před monitorem?
Vydáno: 16. 09. 2022
Safezóna ve spolupráci s Helenou Pravdovou z Férové školy pořádá webinář pro učitele a všechny zájemce o vzdělávání. Takové, které děti baví a dospělí v něm nevyhoří.
Vydáno: 15. 09. 2022
Doporučení odborníků na vzdělávání (Česká rada dětí a mládeže, EDUin, Nadační fond Eduzměna, Otevřeno, Učitel naživo, Učitelská platforma a Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání.
Vydáno: 15. 09. 2022
Až 40 milionů korun rozdělí MŠMT mezi církevní školy a školská zařízení v rámci výzvy na poskytování vzdělávání a školských služeb pro děti, žáky a studenty uprchlé z Ukrajiny v souvislosti s letošním ozbrojeným konfliktem.
Přihlášky do 15. září 2022
Z Ukrajiny mezi nás
Vydáno: 15. 09. 2022
CinEd (Cinema Education for Youth) je mezinárodní vzdělávací program pro podporu filmové výchovy. Projekt, který poskytuje nabídku pro absolutní komfort pedagogů, pokud se rozhodnou promítat na dnešní dobu tak trochu jiné filmy žákům a studentům přímo na školách.
Vydáno: 15. 09. 2022
Na revizi RVP v oblasti informatiky a digitálních kompetencí se po základních školách začínají připravovat i gymnázia. Národní pedagogický institut ČR připravil v rámci podpory gymnázií mj. sérii kurzů k nové informatice.
Vydáno: 14. 09. 2022
Kurz celoživotního vzdělávání - studium pro výchovné poradce
Vydáno: 13. 09. 2022
Společnost Člověk v tísni rozšiřuje svůj bezplatný online kurz, který má ukrajinským asistentům a asistentkám pedagoga přiblížit základní české výrazy i reálie a situace v české škole, o šest nových oblastí. Do kurzu se přihlásilo již více než 900 zájemců a zájemkyň.
Vydáno: 13. 09. 2022
Festival bezpečného internetu je série vzdělávacích akcí, konferencí, webinářů a dalších událostí.
Vydáno: 12. 09. 2022
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) má od dnešního dne nového ředitele. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš do této pozice jmenoval Miroslava Krejčího, odborníka na kybernetickou bezpečnost a výstavbu informačních systémů, který od minulého roku pracoval pro MŠMT jako odborník v oblasti veřejných zakázek na ICT.
Vydáno: 12. 09. 2022
V tomto školním roce publikovali autoři z řad projektu Pomáháme školám k úspěchu sérii textů, které se zabývaly společným profesním učením. Nyní přinášíme text, který shrnuje to hlavní, čemu jsme se v projektu dosud naučili a co současně odpovídá výzkumným zjištěním.
Vydáno: 10. 09. 2022
Inspiromat pro školy
Vydáno: 07. 09. 2022
Česká školní inspekce zveřejňuje další číslo svého informačního magazínu INFO ČŠI.
Vydáno: 07. 09. 2022