Aktuality - strana 173

Zapojte vaši školu do Logické olympiády – soutěže, v níž o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Registrace dětí probíhá jen do konce září 2019 na webu www.logickaolympiada.cz.
Vydáno: 06. 09. 2019
Prohlížíte si inzeráty, hledáte nové bydlení, chcete si koupit byt. Do oka vám padne pěkný 2+1, který by po všech stránkách vyhovoval. Podívejte se však na ten inzerát pozorně – opravdu se nabízí ke koupi byt, anebo se nabízí podíl v bytovém družstvu? To je totiž po právní stránce velký rozdíl.
Vydáno: 05. 09. 2019
Pozvání pro ředitele/zástupce a učitele do vzdělávacího programu
Konference pro Vaši každodenní praxi
Vydáno: 05. 09. 2019
Brutálního násilí páchaného dětmi přibývá. Většina ze stovky poslanců je i proto pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti na 14 let, jako je to v sousedních zemích. Návrh podporují například poslanci ANO a SPD, skeptičtěji ho hodnotí ODS či odborníci.
Vydáno: 05. 09. 2019
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil slavnostního otevření nové školy ve středočeských Psárech (okres Praha-západ). V rámci akce se uskutečnilo také sázení památného stromu a uložení schránky se vzkazy pro příští generace.
Vydáno: 04. 09. 2019
Přejeme příjemné vykročení do nového školního roku a hned na jeho začátku bychom rádi upozornili na akce, které NIDV chystá na podzim.
Vydáno: 04. 09. 2019
Kraje a obce by se od příštího roku měly více podílet na placení nepedagogických pracovníků ve školách, které zřizují.
Vydáno: 04. 09. 2019
První školní den zažívá v pondělí přes sto tisíc prvňáčků. Vloni jich v tento den do školních lavic usedlo více. Stále však školy doslova praskají ve švech a většina jich je minimálně z devadesáti procent zaplněna.
Vydáno: 03. 09. 2019
Česká středoškolská unie (ČSU) symbolicky první školní den v 8 hodin ráno spouští kampaň “Hlásíme se o slovo!”. České střední školství má podle středoškoláků řadu zásadních problémů, které je již první školní den trápí. Až třetina českých středoškoláků, nejvíce ze zemí OECD, nerada chodí do školy, a 50 % středoškoláků vyjadřuje nespokojenost s obsahem výuky. Na základě těchto skutečností přichází středoškoláci s apelem na dvě témata: zrušení povinné maturity z matematiky, společně se zkvalitněním její výuky, a pevnější ukotvení žákovských samospráv v zákoně.
Vydáno: 03. 09. 2019
Prázdniny jsou u konce a žáci a studenti se začínají vracet do školních lavic. Přinášíme Vám vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy směrem k žákům a studentům, ale stejně tak učitelům a dalším pracovníkům ve školství.
...a pevné nervy, krásné zážitky a celý školní rok 2019/2020 bez mráčků
Vydáno: 02. 09. 2019
Do 15. 9. je možné se ještě přihlásit do specializačního studia pro Školní metodiky prevence, které je extra rozšířené o sebezkušenostní část. Zbývají poslední tři volná místa.
Komunikace89
Vydáno: 02. 09. 2019
Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v Fa Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybral Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.
Vydáno: 01. 09. 2019
Agresivita dětí roste v celém Česku, stejně tak brutalita jejich útoků. Ministerstvo školství chce rváče trestat ve školách.
Vydáno: 30. 08. 2019
Tisíce potenciálních obětí vzdělávacího systému by na konci prázdnin mohly slavit. Povinná maturita z matematiky propadla minulý týden v ministerském testu a na sněmovní úrovni se bude rozhodovat o jejím zrušení či odložení. Jakkoli je to dobrá zpráva, představuje bohužel jen malé vítězství v sérii velkých proher. Tou největší je státní maturita jako celek.
Vydáno: 30. 08. 2019
Světová zdravotnická organizace (WHO) zrušila České republice, Británii, Řecku a Albánii status zemí, v nichž byly vymýceny spalničky. Organizace to ve čtvrtek uvedla ve své zprávě o spalničkách a zarděnkách v Evropě. Počet případů spalniček se meziročně zdvojnásobil, WHO vyzvala k posílení očkování.
Vydáno: 30. 08. 2019
V běžném životě si ani neuvědomujeme, jak často uzavíráme smlouvy. Činíme to bezděčně, neformálně a bez zkoumání různých následků.