Aktuality - strana 170

Před prázdninami jste se seznámili s první částí dezinformací o tzv. inkluzi, které publikoval představitel spolku Pedagogická komora na svém blogu. Závěr článku současně obsahoval příslib pokračování – tady je.
Vydáno: 26. 09. 2019
Rizika však neznají a jsou nejohroženější skupinou.
Vydáno: 25. 09. 2019
Po webové stránce Sport v okolí je tady nová aplikace pro aktivní diváky a fanoušky Sportmap.cz. Ve zkratce ji lze představit jako mapovou aplikaci určenou pro každého fanouška sportu. Cílem aplikace je propojit sportovní asociace a sdílet informace o termínech všech zápasů a sportovních akcí na jednom místě.
Přečtěte si celý projev Thunbergové ze summitu v New Yorku
Vydáno: 25. 09. 2019
Aktualizace textu proběhla k 20. 9. 2019.
Vydáno: 24. 09. 2019
Školské odbory se včera nedohodly s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) na růstu platů, a následně vyhlásily stávkovou pohotovost.
Vydáno: 24. 09. 2019
Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001, což byl Evropský rok jazyků, slaví každoročně 26. září. Každý, koho cizí jazyky baví , si tak může v tento den od 16 do 20 hodin sednout na pět minut k učiteli cizího jazyka a popovídat si s ním nebo se naučit pár frází, a to v rámci  tradičního Speakdatingu, který se koná v pražské Galerii Lucerna. Vstup je zdarma.
Vydáno: 24. 09. 2019
V Česku by od roku 2021 mohly znovu začít fungovat jesle, na jejichž provoz by přispíval stát. Podle plánů ministerstva práce by se na ně měly změnit nynější dětské skupiny.
Vydáno: 24. 09. 2019
Směnu nemovitých věcí považuje daňové právo za dva současné převody vlastnických práv k nemovitým věcem koupí, tedy dvě proti sobě stojící koupě. Každá ze stran tedy realizuje nepeněžní příjem pro účely daně z příjmů fyzických osob. Nabytí nemovité věci každou ze stran je dále předmětem daně z nabytí nemovitých věcí.
Vydáno: 24. 09. 2019
Dělníků je v Česku málo. Některé obory navíc mladé lidi vůbec nelákají. Podle portálu nejřemeslníci.cz v současnosti v tuzemsku chybí asi 300 tisíc dělníků, pokrývači a brašnáři nejsou k sehnání vůbec.
Vydáno: 23. 09. 2019
Ministerstvo školství důrazně odmítá zavádějící interpretaci odborů, že se platy učitelů navýší pouze o 5 procent. Ministr školství Robert Plaga při jednáních s ministryní financí Alenou Schillerovou prosadil navýšení o 10 procent a o obdobnou částku půjde také v příštím roce.
Vydáno: 23. 09. 2019
Získat ocenění Zlatá karabina je pro Vaší zástupkyni či zástupce opravdovou odměnou!
Vydáno: 22. 09. 2019
Chybí Vám učitel, aisstent či vychovatel?
Vydáno: 21. 09. 2019
Redakce Řízení školy pořádá tuto odbornou konferenci pro zástupce ředitelů škol již po šesté. Klíčovými příspěvky budou opět legislativní novinky a jejich uvedení do praxe, aktuální témata i velikost a význam role zástupce ředitele.
Vydáno: 21. 09. 2019
Pedagogové budou v roce 2021 brát 45 tisíc hrubého, slíbil před volbami Andrej Babiš. Nyní to vypadá, že vláda je na dobré cestě tento slib do roku 2021 splnit.
Vydáno: 20. 09. 2019
Projekt SYPO nabízí učitelům, do jejichž aprobace patří český jazyk, matematika nebo informatika, webové semináře zaměřené na aktuální informace či nové trendy v jednotlivých oborech a oborových didaktikách. Na výběru témat se podílejí členové nově vzniklých metodických kabinetů, tedy sami učitelé. Webináře jsou zařazeny do vzdělávací nabídky Národního institutu pro další vzdělávání a jsou zdarma.
Vydáno: 20. 09. 2019
Největší základní škola v České republice je v Boskovicích na Blanensku. Má 1380 žáků, 150 pedagogů a 62 tříd. Zatímco všichni žáci se scházet nemusejí, učitelé ano, a to v jídelnách.
Vydáno: 19. 09. 2019
Jedni chtějí dění ve třídách ovlivňovat, druzí hází veškerou odpovědnost na školy. Očekávání českých rodičů od škol se velmi různí, ale shodnou se na nutnosti vytváření vzájemných přátelských vztahů.
Vydáno: 19. 09. 2019