Aktuality - strana 172

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Informaci k vedení dokumentace v elektronické a listinné podobě vydalo Informaci k vedení dokumentace o dětech, žácích a studentech a některé další dokumentace v elektronické a listinné podobě.
Vydáno: 11. 09. 2019
Čím dřív děti začnou pracovat s počítači, tím víc si později věří při jejich užívání. Časná zkušenost ovlivňuje také pozdější zapojování informačních technologií do života a nemusí dětem jen škodit, což je rozšířené přesvědčení.
Vydáno: 11. 09. 2019
Nadace Unipetrol, Sportovní soukromá Základní škola Litvínov a hokejový klub HC Verva Litvínov společně pořádají konferenci 4EDU pro inovativní vzdělávání, která se bude konat ve čtvrtek 3. října 2019 v KD Citadela v Litvínově, pod záštitou města Litvínov.
Vydáno: 11. 09. 2019
,Důležitá je podpora zvenčí,‘ míní autorka knihy o výchově
Vydáno: 10. 09. 2019
Společnost yourchance o.p.s. a její strategický partner Nadace DRFG si Vás dovolují srdečně pozvat na odbornou konferenci  ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA.
Vydáno: 10. 09. 2019
Mohla by to znít jako dobrá zpráva: volných pracovních míst v České republice je nejvíce v dějinách, najít si novou práci nemusí být vůbec těžké. Firmy se o lidi přetahují! Lze si říct o vyšší plat! Jenže, současná situace má své „ale“. A jak ukazují statistiky, poměrně zásadní.
Vydáno: 10. 09. 2019
V některých mateřinkách zřizovaných městskými částmi se po nástupu dětí ukázalo, že zbývají volná místa. Šanci mají rodiče třeba na Novém Městě, v Kobylisích, Modřanech a na Černém Mostě.
Vydáno: 10. 09. 2019
Školní jídelny dětem často nabízejí jen prázdné kalorie, ukázal poslední průzkum Státního zdravotního ústavu.
Vydáno: 10. 09. 2019
Český výbor světové organizace pro předškolní výchovu zve na konferenci
Vydáno: 10. 09. 2019
Mezi dobrou a špatnou školou není rozdíl v nákladech, ale je dramatický ve výsledcích. Co potřebují školy, aby se staly dobrými a ještě lepšími? A jak jim v tom mohou pomáhat jejich zřizovatelé?
Vydáno: 10. 09. 2019
Řešení narušených vztahů mezi žáky ve třídě je klíčovou službou našeho školského poradenského pracoviště Mozaika v Hradci Králové. Školy zřízené magistrátem města mají naši službu zdarma k dispozici a využívají ji v situacích, kdy se objeví mezi žáky různé formy ubližování, nepohody, učitel zaznamená narušené dobré klima ve třídě či zhoršené chování žáků. Zároveň se čím dál častěji objevují případy, kdy se ve třídě objeví jednotlivec nebo více dětí s výrazně odlišnými výchovnými či vztahovými potřebami a většinový kolektiv třídy je nedokáže přijmout.
Vydáno: 10. 09. 2019
Letošní prázdniny se ve vzdělávacím oddělení Post Bellum co do pracovního nasazení vyrovnaly červnu, tradičně nejhektičtějšímu měsíci školního roku. Na září jsme totiž připravovali nebývalé množství novinek pro učitele i žáky a studenty všech věkových kategorií. V tomto časopise vám je uceleně a přehledně představíme. Nabídneme také čtení o vzdělávacích trendech či malý vhled do zákulisí a tvůrčích procesů v našem vzdělávacím týmu.
Vydáno: 09. 09. 2019
Poradní výbor pro profesní přípravu zveřejnil koncem roku 2018 materiál zaměřený na budoucnost odborného vzdělávání a přípravy.
Vydáno: 09. 09. 2019
Začátek školního roku bývá pro mnohé rodiče velmi stresující, nezřídka počítají každou korunu a často se stává, že děti nemají školní oběd. Hladoví. Rodiče na něj nemají peníze. Díky projektu Obědy pro děti, který získal velkou finanční podporu MŠMT, může ve školních jídelnách již od začátku školního roku obědvat přes 5100 dětí, které by bez pomoci na školní oběd jít nemohly. Číslo není konečné, zaregistrovaná je jen čtvrtina škol!
Vydáno: 09. 09. 2019
Patnáct tisíc žáků a studentů ze stovky škol se aktivně zapojí do vzdělávacích programů Paměti národa během letošního podzimu, kdy si připomínáme kulaté výročí sametové revoluce. Už od září začínají ve třiceti regionech republiky Příběhy našich sousedů, nově program Vyprávěj příběhy, dále zážitkové workshopy, besedy, přednášky, filmové projekce o sametové revoluci, výstavy na školách Střípky revoluce. Zatím jen pro pražské žáky a studenty se otevírají Divadelní kroužky Paměti národa, kam se přihlásilo během jednoho měsíce více než stovka zájemců mezi 10-18 lety. Paměť národa také připravuje s dalšími iniciativami Festival svobody na školách. Vzdělávací programy o 20. století si vybírají ředitelé, učitelé, ale také sami studenti, žáci a jejich rodiče prostřednictvím projektových webů www.festivalsvobody.cz/naskolach, vypravej.pametnaroda.cz, www.pribehynasichsousedu.cz, divadlo.pametnaroda.cz
Vydáno: 08. 09. 2019
Tento týden usedá do lavic přes 940 tisíc žáků ve více než 4000 školách po celé republice. Jaká škola je pro dítě nejlepší a v čem tkví úskalí jejich výběru pro rodiče i děti?
Vydáno: 08. 09. 2019
Spustili jsme registrace do celostátního happeningu #jsemlaskavec na www.jsemlaskavec.cz! Zapojte se do oslav Světového dne laskavosti 13. listopadu 2019 a zjistěte, jaké to je, když druhým uděláte radost dobrým skutkem. Pravidla a veškeré informace naleznete na www.jsemlaskavec.cz.
Vydáno: 06. 09. 2019
Tisíce článků na dosah palce, sledování událostí na druhém konci zeměkoule v přímém přenosu a ohlušující množství informací, které se valí ze všech stran. Porozumění textu či práci se zdroji se mají učit děti už od základní školy v rámci mediální výchovy.
Vydáno: 06. 09. 2019
Zapojte vaši školu do Logické olympiády – soutěže, v níž o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Registrace dětí probíhá jen do konce září 2019 na webu www.logickaolympiada.cz.
Vydáno: 06. 09. 2019
Prohlížíte si inzeráty, hledáte nové bydlení, chcete si koupit byt. Do oka vám padne pěkný 2+1, který by po všech stránkách vyhovoval. Podívejte se však na ten inzerát pozorně – opravdu se nabízí ke koupi byt, anebo se nabízí podíl v bytovém družstvu? To je totiž po právní stránce velký rozdíl.
Vydáno: 05. 09. 2019