Zřizovatel může vytvořit se školami dobrý tým. Nejen to dnes ukazuje Praha

Datum: Autor/autoři: Mgr. Filip Kuchař Rubrika: Zřizovatel škole patří

Máme tu opět období letních prázdnin. Dva měsíce, kdy mají zaměstnanci škol chvíli na odpočinek po dalším náročném školním roce a přípravu na ten další, který nám letos začne 2. září. Máme za sebou i další rok mediální štvanice hovořící o tragickém stavu českého školství, letos navíc okořeněný o zahájení tvorby Strategie 2030. Zatímco školy nyní utichly a jejich zaměstnanci musejí rychle nabrat sílu na další školní rok, jejich ředitelé se společně se zřizovateli vrhli nejen do oprav školských budov, ale i do příprav dalších společných plánů, které mají jediný cíl, neustálé zkvalitňování vzdělávání. Že týmová spolupráce zřizovatele a jeho škol už není jen o zajištění provozu ve školách, ale i o společném budování kvality vzdělávání, je dnes vidět ve stále větší míře. Jsem rád, že hl. m. Praha mezi tyto aktivní zřizovatele patří.