Pracovnělékařské prohlídky

Rád bych se zeptal, jak je to s pracovnělékařskými periodickými prohlídkami. Marně se snažím dopátrat, ale jestli správně chápu, tak zaměstnanci školy (učitelé, jídelna i ostatní) jsou kategorie 2 se zvýšeným rizikem, chodí tedy 1x za 4 roky (do 50 let) a 1x za 2 roky (nad 50 let)? Respektive nikde jsem nenašel, jaké práce do jaké kategorie patří.

ODPOVĚĎ
Práce ve školách podle školského zákona jako práce s rizikem ohrožení zdraví
Podle přílohy č. 2 vyhlášky č. 79/2013 Sb., o provedení některých ustanovení zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, (vyhláška o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče), ve znění pozdějších předpisů, patří práce ve školách a školských zařízeních podle školského zákona k pracím, u kterých existují „rizika ohrožení zdraví“.
II. Rizika ohrožení zdraví
1. Práce ve školách a školských zařízeních podle školského zákona, ve zdravotnických zařízeních, v zařízeních sociálních služeb a práce v dalších zařízeních obdobného charakteru, s výjimkou prací v objektech, u kterých není obvyklý přímý kontakt s žáky, klienty nebo pacienty, a dále práce zahrnující posk