Aktuality - strana 162

tvrdí průzkum mezi rodiči.
Vydáno: 20. 11. 2019
Podle vědců z Masarykovy univerzity v Brně není nutné dětem během přestávek na druhém stupni základních škol a středních školách zakazovat používání mobilních telefonů.
Vydáno: 20. 11. 2019
Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti zaměřené na hodnocení podmínek a průběhu vzdělávání a dosažené úrovně informační gramotnosti žáků na středních školách ve školním roce 2018/2019.
Vydáno: 19. 11. 2019
říká vítěz učitelské soutěže.
Vydáno: 19. 11. 2019
Půjdou přesvědčovat poslance, aby získali pět miliard navíc.
Vydáno: 18. 11. 2019
Advokáti do škol je projekt, jehož základní myšlenkou je poskytnout žákům středních škol právnickou podporu.
Vydáno: 18. 11. 2019
Na vzdělávacím festivalu PREF (Prague Education Festival) EDUin na hlavním slavnostním večeru vyhlásil projekty, které považuje za nejdůležitější inovace pro budoucnost českého vzdělávání. Vybíral z oceněných projektů všech proběhlých šesti ročníků ceny EDUína.
Vydáno: 18. 11. 2019
Na Národní třídě vytvořili řetěz svíček.
Vydáno: 17. 11. 2019
Výročí spojená se 17. listopadem uctil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na vzpomínkových akcích v Praze. Zároveň převzal záštitu nad Týdnem studentstva, celorepublikovým cyklem akcí připomínajících události 17. listopadu.
Vydáno: 17. 11. 2019
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) se připojují k oslavám výročí 17. listopadu a Mezinárodního dne studentstva. Výstavou Nesmíme zapomenout: Jan Opletal a další oběti listopadu 1939NPMK připomíná studenta Jana Opletala a 80. výročí událostí roku 1939, na které o 50 let později přímo navázaly události listopadu 1989. Právě ve stínu 17. listopadu 1989 neprávem stojí 17. listopad 1939, památný den, který je dodnes symbolem odporu proti nacistické okupaci a proti nucenému uzavření českých vysokých škol.
Vydáno: 15. 11. 2019
Ve dnech 18. a 19. listopadu 2019 se v kongresovém hotelu Jezerka v Seči-Ústupkách uskuteční již 8. ročník mezinárodní konference Digitální technologie ve výuce – praktické využití ve školách.
Vydáno: 15. 11. 2019
Tomáš Habart je od roku 2016 ředitelem vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni. Ve Variantách předtím působil osm let jako projektový manažer, lektor a metodik. V letech 2003–2007 pracoval v Partners Czech, o. p. s. Vystudoval FHS UK a romistiku na FF UK.
Vydáno: 15. 11. 2019
Navštivte náš stánek na akci PREF 14. - 16. listopadu 2019 v Praze. Čeká na Vás spousta výhod, informací a speciálních slev.
Vydáno: 14. 11. 2019
České školství stojí nad propastí neefektivity, a pokud se nemá zřítit do hlubin, bude muset zásadně změnit přístup k dítěti i systému výuky.
Vydáno: 14. 11. 2019
Jeden z hlavních problémů současného světa jsou dezinformace, fake news, růst populismu či stále více rozdělená společnost ve většině západních zemí.
Vydáno: 14. 11. 2019
Jak je v poradenství nastavovat a ve vzdělávání efektivně využívat
Vydáno: 14. 11. 2019
Pavel Doleček, náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu, zahájil ve čtvrtek 7. listopadu dvoudenní mezinárodní konferenci KRECon 2019 konanou v Národní technické knihovně. Ta byla letos zasvěcena jednomu z hlavních témat současné vědy a výzkumu – otevřenému přístupu k výsledkům nejen české, ale i celosvětové vědy. Konference se konala pod záštitou MŠMT a Rady pro výzkum, vývoj a inovace.
Vydáno: 13. 11. 2019
Učitelé by měli chtít 53tisícové platy, myslí si komentátor Honzejk
Vydáno: 13. 11. 2019
Praxí ověřené tipy, jak rozšířit spolupráci se zaměstnavateli, skloubit možnosti školy s časem odborníků zapojených do výuky, jak využívat IT napříč předměty, jak po krocích začleňovat cizí jazyk do výuky odborných předmětů maturitních i nematuritních oborů, jakými cestami podporovat podnikavost a iniciativu žáků, jak rozvíjet gramotnosti, jak zajistit, aby zahraniční mobilita měla patřičný vzdělávací efekt a nebyla jen nezávazným výletem, čím vybavit žáky pro jejich první samostatné kroky na pracovním trhu, jak předcházet předčasným odchodům ze vzdělávání, jak efektivně propagovat vlastní školu ve vzdělávací konkurenci – to jsou jen některé náměty rozrůstajícího se souboru inspiracípro střední a vyšší odborné školy, které shromažďuje a zveřejňuje projekt Podpora krajského akčního plánování (www.pkap.cz).
Vydáno: 11. 11. 2019
Ve dnech 17. – 19. října proběhla v pořadí již V. Podzimní škola chemie pro pedagogy středních škol. Pořadatel, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT Praha), účastníky přivítal v laboratořích Střední průmyslové školy chemické Brno. Součástí nabitého programu nebylo jen experimentování pod vedením zkušených odborníků, ale také kultura. Té se zhostil divadelní soubor Úžasného Divadla Fyziky (ÚDiF) se svou fyzikální show a nechyběl ani večer na téma posuzování senzorických vlastností vína.
Vydáno: 11. 11. 2019