Aktuality - strana 163

Projekt Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) pokračuje v aktivní podpoře všech učitelů a ředitelů MŠ, ZŠ, SŠ, SOŠ a ZUŠ.
Vydáno: 11. 11. 2019
Unikátní výstava přenese studenty a veřejnost do listopadu 1989 i skrze rozšířenou realitu v mobilních telefonech
Vydáno: 09. 11. 2019
Od listopadu 1989 uplyne už 30 let. K výročí sametové revoluce připravila stanice Českého rozhlasu pro mladé Radio Wave dokumentárně-reportážní sérii Po sametu. Přibližuje polistopadové události posluchačům a posluchačkám, kteří je nezažili nebo je vnímali dětskýma očima. Vybráno bylo deset zásadních milníků, které ovlivnily naši současnost.
Vydáno: 09. 11. 2019
Odhad počtu škol, které se zapojí do stávky, se podle odborářů naplnil.
Vydáno: 08. 11. 2019
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga představil spolu s expertní skupinou hlavní cíle připravované Strategie vzdělávací politiky do roku 2030+. Přípravu klíčového dokumentu Hlavní směry vzdělávací politiky, který definuje priority ve vzdělávání v příštích více než deseti letech a bude podkladem pro strategii, zadalo MŠMT nezávislým odborníkům na vzdělávání začátkem tohoto roku. Dnešní konferencí byla zahájena druhá fáze projektu, kdy se budou plánovat konkrétní kroky vedoucí ke změnám ve vzdělávání.
Vydáno: 08. 11. 2019
Cyklus tří seminářů pro vedoucí vychovatele, který Vás seznámí s velmi konkrétními a praktickými dovednostmi potřebnými při organizaci a řízení školní družiny, a to po stránce personální, organizační i osobnostní. Tento cyklus otevíráme již pošesté a vždy se setkal s velkým úspěchem ze strany účastníků.
Vydáno: 08. 11. 2019
Žáci pátých a devátých tříd základních škol, které na jaře čekají přijímací zkoušky na gymnázia nebo jiné střední školy, si mohou ještě před dnem D vyzkoušet testy takzvaných jednotných přijímacích zkoušek nanečisto. Společnost Tutor specializovaná na přípravné kurzy k různým typům příjímacích zkoušek tuto možnost nabízí v několika termínech od prosince 2019 do března 2020. Součástí „Přijímaček nanečisto“ bude šedesátiminutový didaktický test z českého jazyka a sedmdesátiminutový didaktický test z matematiky.
Vydáno: 08. 11. 2019
Do ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos přišla letos jako první přihláška ze Základní školy v Libčicích nad Vltavou. A denně přicházejí další. Možná už teď je mezi nimi budoucí Zlatý Ámos. Učitelé matematiky a fyziky mají navíc šanci získat titul Ámos matikář a Ámos fyzikář.
Vydáno: 07. 11. 2019
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. stávku učitelů. Prozatím není jasné, kolik škol se do stávky zapojilo. Podpora stávky není jednoznačná, kdo a proč stávku ne/podporuje? (Přečtěte si 3 zásadní důvody, proč vyhlásit stávku i 3 zásadní důvody, proč stávku nepodporovat.)
Vydáno: 07. 11. 2019
Podle něj se do stávky zapojila někde jen desetina škol
Vydáno: 07. 11. 2019
Učitelé v celém Česku dnes stávkují kvůli platům. Zavřeno zůstalo 1221 škol, provoz omezilo přes 2700 škol a téměř tři tisícovky z nich vyjádřily stávkujícím podporu, aniž stávkují.
Vydáno: 07. 11. 2019
„Jak má postupovat zřizovatel, pokud mu ředitel nahlásí, že škola je ve stávce, je zavřená a není zajištěn vůbec provoz školy, a to ani družiny?“
Vydáno: 06. 11. 2019
Experti upozorňují, že Česko má gigantický dluh na platech učitelů.
Vydáno: 06. 11. 2019
V jakém stavu je české školství?
Vydáno: 06. 11. 2019
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu vás srdečně zve na gratulační seminář k životnímu jubileu Milana Dvořáka.
Vydáno: 06. 11. 2019
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásil stávku - tuto středu 6. 11. 2019.
Vydáno: 06. 11. 2019
Od 14. do 16.listopadu se Průmyslový palác stane centrem českého školství. The Prague Education Festival nabídne v rámci celodenního programu na dvou hlavních pódiích a pěti workshopových třídách vystoupení více než 400 osobností z řad politiků, vědců, učitelů a ředitelů, a to nejenom z Česka.
Vydáno: 06. 11. 2019
Jako reakci na vyhlášení stávky učitelů dne 6. listopadu budou mít děti a studenti možnost navštívit pražskou zoo za symbolickou jednu korunu. Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček tak chce ulevit rodičům i školám.
Vydáno: 06. 11. 2019
„Čísla dnes opravdu ještě nevíme, ale minoritní záležitost to nebude. Někde je to ve škole pár učitelů, jinde celý sbor,“ říká o stávce předseda školských odborů František Dobšík.