Aktuality - strana 165

Listopad s E-knihou Wolters Kluwer
Vydáno: 01. 11. 2019
Mluvčí odborů Jana Kašparová dnes uvedla, že v pondělí chystají briefing, na němž oznámí důvody a termín stávky.
Vydáno: 01. 11. 2019
První cenu v soutěži Mezinárodní organizace pro předškolní výchovu (OMEP) získal autorský projekt paní učitelky Mgr. Kateřiny Konvalinové z MŠ Milánská 472. Podle něj spolu s ní po celý rok cestovala zelená třída„S pohlednicí kolem světa“.
Vydáno: 31. 10. 2019
Krůtí prsa-hluboce zmrazená-prodejce DISTRIFOOD, s.r.o., EM DistriFood s.r.o.-dodavatel Zelenka s. r.o.-země původu ČR-šarže: 170719
Vydáno: 31. 10. 2019
Nejdřív musíme zvednout úroveň výuky, řekl Plaga.
Debatovali ministr Plaga, senátor Růžička a šéf ODS Fiala
Vydáno: 31. 10. 2019
Cílem konference, která se konala 9. října 2019 od 9:30 hodin v Praze, je otevřít poměrně opomíjené téma stojící na okraji zájmu společnosti, tedy téma vzdělávání osob, které samy vzdělané příliš nejsou – osob nízkokvalifikovaných, sociálně vyloučených a řady dalších.
Vydáno: 30. 10. 2019
Tajemník Česko-čínského centra Univerzity Karlovy (UK) Miloš Balabán lhal o financování česko-čínských konferencí.
Vydáno: 30. 10. 2019
Právě byl vyhodnocen už osmý ročník soutěže o nejlepší samostatné odborné práce (SOP) absolventů učebních oborů. Do soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR, bylo letos přihlášeno 70 prací, z nichž zkušební komise vybrala 28 nejlepších. Práce žáků posuzovala komise, složená ze zástupců Hospodářské komory ČR a NÚV. Garanti pro jednotlivé obory zdůrazňovali, že se celková úroveň SOP v soutěži zvyšuje. Autoři nejlepších prací převezmou na podzim ocenění Hospodářské komory ČR.
Vydáno: 29. 10. 2019
Naučit děti, jak rozpoznávat pravdu od lži, se školám nedaří. Učitelů, kteří by to uměli, je málo. Dětem tak chybí i schopnost kriticky myslet.
Vydáno: 29. 10. 2019
Přihlaste své aplikace do soutěže Společně otevíráme dataNadace OSF. Oceněny budou aplikace, jež přispívají k zapojení lidí do veřejného dění, k transparentnosti ve fungování veřejné správy, pomáhají v každodenním životě, kombinují využití otevřených dat a open source či upozorňují na významný společenský problém. Soutěžit mohou zájemci z řad veřejnosti, neziskových organizací, veřejných institucí, studentů i firem. Každý vítěz obdrží 30 000 Kč na další rozvoj aplikace.
Vydáno: 28. 10. 2019
Ve středu 16. října se v Helsinkách uskutečnilo předávání cen The Entrepeneurial School Awards v rámci Evropského týdne odborných dovedností. Tento 5. ročník přinesl výběr až 34  inovativních akademických i odborných škol z 22 evropských zemí. Tyto instituce získaly ocenění pro špičkovou vizi a vynikající realizaci vzdělávacích programů pro podnikání. Ocenění TES Awards je každoročně předáváno pod hlavičkou neziskové organizace JA Europe.
Vydáno: 27. 10. 2019
S podzimem ožívá klubová scéna. A s ní podle odborníků přibývá také případů užívání tanečních drog. Zkušenost s nelegálními drogami má až třetina Čechů. Nová kampaň České asociace streetwork “Pozor, nebezpečí pádu” veřejnost vyzývá: „Podejme ruku těm, kteří nezvládli svou zvědavost nebo nezkušenost. Uklouznout je snadné.” Kampaň cílí mj. na prvouživatele, které informuje o rizicích jednotlivých drog.
Vydáno: 26. 10. 2019
Další vzdělávání vedoucích pedagogických pracovníků
Vydáno: 25. 10. 2019
Vyšla nová metodika podpory socioemočních dovedností pro mateřské školy
Vydáno: 25. 10. 2019
Neváhejte využít poslední šance objednat workshopy pro své středoškoláky
Vydáno: 24. 10. 2019
Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá.
Vydáno: 24. 10. 2019
Centrum pro výzkum veřejného mínění
Vydáno: 24. 10. 2019
Dopad případného „tvrdého brexitu“ k 31. 10. 2019 na mobility v rámci programu Erasmus+.
Vydáno: 23. 10. 2019
Včera proběhlo v Brně slavnostní udělování cen České hlavičky za nejlepší odborné práce středoškoláků.  Slavnostního předání na galavečeru se zúčastnili například předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ministr školství Robert Plaga, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, poslanec Pavel Juříček a další osobnosti veřejného života.
Vydáno: 23. 10. 2019