Nový podcast otevírá debatu o vzdělávání s handicapy i nadáním

Národní pedagogický institut spustil začátkem tohoto roku nový podcast zaměřený na rovné příležitosti ve vzdělávání s názvem Zapojme všechny. Dvojice moderátorek 21dílné série vyzpovídává žáky a rodiče, ale také psychology, speciální pedagogy nebo další odborníky.

Jednotlivé díly podcastu
Zapojme všechny
se zabývají tím, jak nejen ve škole podpořit jedinečnost každého z nás. Staví na silných příbězích lidí, kteří navzdory handicapu našliv životě svoje místo a rozvinuli svoje nadání. V rozhovorechs odborníky pak jde po stopách častých problémů dnešních školáků a přibližuje jejich možná řešení.
„Moderátorky Marta Kozdas a Adéla Pospíchalová si v jednotlivých dílech povídají s téměř neslyšícím básníkem, nadanou studentkou, která své nadání objevila až na střední škole, nebo třeba s žáky, kteří prošli šikanou a rozhodli se ostatním s touto zkušeností pomáh