Aktuality - strana 219

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) přijme opatření, aby minimalizovalo riziko chyby v maturitních a přijímacích testech. Zvýší se počet odborníků, kteří posuzují vhodnost a správnost testů, na posuzování testů se budou ve větší míře podílet experti různého zaměření. Cermat také bude v průběhu zkoušek okamžitě vyhodnocovat všechny podněty o možné chybě v testech.
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“
Vydáno: 13. 07. 2018
„Evaluace systémových a koncepčních projektů z výzev PO 3 OP VVV“ - Evaluační okruh C
Vydáno: 13. 07. 2018
Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo 15 hodin.
Vydáno: 12. 07. 2018
Na základní škole v Křižanově na Žďársku údajně spolužáci šikanovali teprve sedmiletou dívenku. Podle jejího otce ubližovali dceři fyzicky i psychicky. Případem se zabývá policie a událost šetřila také Česká školní inspekce.
Vydáno: 12. 07. 2018
Na tom, kolik přidat pracovníkům ve veřejném sektoru, se vláda s odboráři na pondělní schůzce nedohodla. Rozhodnout by se mělo do poloviny srpna, kdy bude jasnější, s jakými příjmy může počítat rozpočet pro příští rok.
Vydáno: 11. 07. 2018
Společnost Pražská teplárenská spravující a vlastnící výměníkové stanice, které rozvádí teplo do domácností, navázala spolupráci s graffiti umělci. Ti v ulicích pražských sídlišť v reakci na nevzhledné výtvory vandalů začali zkrášlovat výměníkové stanice velkoformátovými malbami.
Soutěž začne 17. září 2018
Vydáno: 10. 07. 2018
Povinná maturita z matematiky, jak je naplánována, hrozí velkým neúspěchem studentů. V rozhovoru pro Právo to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO) s tím, že by se mělo debatovat o zavedení dvou úrovní zkoušky z tohoto předmětu.
Vydáno: 10. 07. 2018
Zatímco děti a učitelé dvouměsíční volno většinou nadšeně vítají, některým politikům a také řadě rodičů se zdá příliš dlouhé.
Vydáno: 09. 07. 2018
Už rok u nás platí takzvané povinné předškolní vzdělávání. Rodiče pětiletých dětí musejí své potomky posílat do mateřských škol, nebo volit individuální vzdělání.
Vydáno: 09. 07. 2018
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga schválil po projednání v 27. poradě vedení MŠMT dne 3. 7. 2018 Plán hlavních úkolů České školní inspekce na školní rok 2018/2019.
Vydáno: 09. 07. 2018
V českých věznicích nejsou jen dospělí odsouzení. Za mřížemi je i přes osm desítek mladistvých. Vyplývá to z údajů vězeňské služby. Pod přísným dozorem si tam odpykávají tresty hlavně za drogové delikty nebo násilí včetně vražd.
Vydáno: 08. 07. 2018
První školní rok mají za sebou žáci ze třídy pro zvlášť nadané děti v Jihlavě. Základní škola si projekt nemůže vynachválit, přesto má řadu kritiků. Ti jsou zejména mezi politiky na jihlavské radnici. Nad budoucností speciální třídy tak visí veliký otazník.
Vydáno: 04. 07. 2018
Učitelé mediální výchovy jsou novodobí Koniášové a společnost se třese strachy, že se implementací mediální výchovy vracíme před rok 1989. To jsou hlavní obavy, které rezonují společností na sociálních sítích. Učitelé mediální výchovy se však musejí vypořádat s migrací z masových do síťových médií a měli by upozornit žáky a studenty na názorově silné výroky, které by je mohly v dospělosti vést k trestnímu stíhání.
Vydáno: 04. 07. 2018
Publikujeme komentář Boba Kartouse, který vyšel 30.6. v Mladé frontě Dnes. U příležitosti konce školního roku a rozdávání vysvědčení předkládá hodnocení českého školského systému. Audit vzdělávacího systému, na který text odkazuje, najdete ZDE.
Vydáno: 02. 07. 2018
Ano, Zápisník učitele verze A4 i A5 máme na skladě. A za stejnou cenu jako loni. Tentokrát v krásné modré barevné kombinaci a NOVĚ se zajímavými texty k hodnocení žáků!
Vydáno: 30. 06. 2018
Ať už vás letní větřík zavane kamkoliv, přejeme vám nádherné léto.
Vydáno: 30. 06. 2018
Poslanecká sněmovna dnes rozhodla o odložení reformy financování regionálního školství o rok. Reforma tak začne naplno platit od ledna 2020, některé dílčí změny ale budou spuštěny už v příštím roce. Poslanci také zrušili povinnost mateřských škol přijímat od roku 2020 i dvouleté děti, jejich rodiče o to projeví zájem.