Dopravní výchova na základních školách

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA Rubrika: Informace ČŠI

Jedním z důležitých specifických úkolů České školní inspekce v uplynulém školním roce bylo také hodnocení vzdělávání v tématech souvisejících s dopravní výchovou na základních školách a víceletých gymnáziích. Součástí této tematicky zaměřené inspekční činnosti bylo také zjišťování znalostí a dovedností žáků 6. a 9. ročníků ZŠ v dopravněbezpečnostních problematikách. Prezenční inspekční činnost byla provedena na vzorku 401 škol, testováno bylo 5 902 žáků 6. ročníku a 4 537 žáků 9. ročníku ZŠ. Na přípravě a realizaci šetření, stejně jako na vyhodnocování zjištění, se významně podíleli také odborní pracovníci samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR.