Aktuality - strana 209

Národní institut pro další vzdělávání v rámci projektu SYPO vyhlašuje výběrové řízení na členy národních kabinetů Matematika a její aplikace, Český jazyk a literatura a Informatika a ICT a členy Stálé konference ředitelů.
Vydáno: 12. 10. 2018
1. listopadu 2018 v Malém sálu Městské knihovny hl. m. Prahy (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1)
Vydáno: 12. 10. 2018
Nominovat do 6. ročníku Zlaté karabiny bude možné opět od 1. dubna 2019 a na slavnostní vyhlášení se sejdeme 15. 10. 2019 opět na Mariánském náměstí v budově Magistrátu Hlavního města Prahy při příležitosti konference Zástupce na cestě k úspěchu. Kreativní, nápadití, obětaví, pracovití, energičtí, důslední, erudovaní, ochotní, loajální, oddaní své práci, laskaví, spravedliví, pečliví a také skvělí organizátoři a manažeři – tak takoví jsou podle nominací držitelé Zlaté karabiny 2018, tradiční soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy.
Vydáno: 11. 10. 2018
Absolventi pedagogických fakult mají sice znalosti ze svých oborů, jenže se vztahy ve třídě si často poradit neumí. Upozorňuje na to Milan Kotík, manažer projektu, který učí pedagogy rozpoznat a včas podchytit šikanu.
Vydáno: 11. 10. 2018
Přihlašování do 8. ročníku celostátní soutěže DOMINO   od 28. 10. 2018 do 31. 1. 2019
Vydáno: 10. 10. 2018
Aktuální výsledky průzkumu společnosti Universum, jehož se zúčastnilo více než 10 tisíc studentů 120 různých oborů z 25 škol, ukazují, co chtějí studenti v práci.
Vydáno: 10. 10. 2018
Být rodičem školáka neznamená jen pomoc s domácími úkoly. Přibývá také podpisů, které rodiče musejí připojit na pokyn školy pod nejrůznější dokumenty. Podepisují školní řád, odpovědnost za škody, které jejich dítě způsobí, nebo v poslední době hodně propíraný souhlas se zpracováním osobních údajů.
Vydáno: 10. 10. 2018
Pracovní stáž jako vstupenka do zaměstnání. Právě takovou cestou se v současnosti vydává řada studentů středních i vysokých škol.
Vydáno: 09. 10. 2018
Celkem se do projektu zapojilo skoro 13 000 mladých studentů.  O víkendu odstartovala každoroční kampaň EU CodeWeek, v jejímž rámci se bude po celé Evropské unii popularizovat programování prostřednictvím workshopů, zejména mezi dětmi. Znalost fungování informačních technologií je v dnešní době klíčová dovednost. Proto Microsoft spolu s neziskovou organizací Czechitas už 4 roky motivuje děti k tomu, aby se nebály proniknout do světa informatiky a naučily se počítače ovládat. Během svého trvání ukázal projekt Akademie programování základy kódování skoro 7000 dětí ve třídách, necelým 6000 prostřednictvím online tutoriálů, a vyškolil 255 učitelů informatiky.
Vydáno: 09. 10. 2018
Starostové a obecní rady budou mít ještě pár týdnů práci, ačkoliv mandát zastupitelstev volbami už uplynul. Výměna stráží v čele obcí, měst a jejich částí by měla být zcela dokončena zhruba na přelomu října a listopadu.
Vydáno: 08. 10. 2018
Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, který byl v prvním kole zvolen senátorem za Prahu 4, se chce v horní komoře Parlamentu zaměřit především na problematiku vzdělávání.
Vydáno: 08. 10. 2018
Kolem čtyř procent středoškoláků neuspělo v minulých letech ani u třetího pokusu státní maturity. Od roku 2011, kdy začaly fungovat, do loňska se podíl neúspěšných každý rok mírně zvyšoval.
Vydáno: 08. 10. 2018
Během školního roku přebírají školy zodpovědnost za děti, které jim svěřujeme. Proto by každé školské zařízení mělo mít vypracovaný systém zabezpečení, který ochrání studenty a zaměstnance školy při mimořádných událostech.
Vydáno: 05. 10. 2018
Většina českých dětí se na internet připojuje pomocí mobilních telefonů. Téměř 23 procent dětí je online více než čtyři hodiny denně, osm procent více než sedm hodin denně, zjistil to průzkum EU Kids Online 2018.
Vydáno: 04. 10. 2018
Sicilská rybí tomatová polévka, grilovaný sumeček s restovanou zeleninou a bramborovým pyré, jablečné muffiny s rozinkami. I taková lákavá jídla mohou mít děti ze základních či mateřských škol na jihu Moravy na jídelníčku.
Vydáno: 04. 10. 2018
Radnice městských částí stále častěji lákají chybějící učitele na výhodné nájemní smlouvy. Svým způsobem se tak pokoušejí využít současných extrémně vysokých nájmů i cen nemovitostí.
Vydáno: 04. 10. 2018
Od října začala platit takzvaná technická novela pro státní maturitní zkoušky.
Vydáno: 04. 10. 2018
Nová publikace NÚV v tištěné i elektronické podobě.
Vydáno: 03. 10. 2018
NÚV tady představí především své služby pro žáky, studenty a absolventy škol. Ale i další aktivity a služby, které využívají uchazeči o práci a studium, a to jak v České republice, tak v zahraničí.
Vydáno: 03. 10. 2018
Pokud znáte ve své třídě nebo ve svém okolí mladé lidi, kteří mají zájem o přírodní, technické či společenské vědy, kteří jsou zvídaví, případně jim školní učivo nestačí k rozvoji jejich zájmu, doporučte je do T-kurzů.