Na školy i rodiče se valí stohy papírů. Mnohdy jde o zbytečné dokumenty

Vydáno: 1 minuta čtení

Být rodičem školáka neznamená jen pomoc s domácími úkoly. Přibývá také podpisů, které rodiče musejí připojit na pokyn školy pod nejrůznější dokumenty. Podepisují školní řád, odpovědnost za škody, které jejich dítě způsobí, nebo v poslední době hodně propíraný souhlas se zpracováním osobních údajů.

Když se dnes už bývalá ministryně školství Kateřina Valachová(ČSSD) škol ptala, co by jim pomohlo lépe se vypořádat s případy šikany, nejvíc si stěžovaly, že jim chybí právní pomoc. O tom, že některé papíry přibývají spíše ze strachu, že ředitelé nemají při svých rozhodováních právníka a že odpovědnost je na řediteli, si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/skola-rodice-gdpr-podpisy-dokumenty-d7b-/domaci.aspx?c=A181009_094232_domaci_lesa

Vaše odborná poradna ZDARMA!!!

Nezapomínejte, že s jakýmkoliv předplatným produktů redakce školství Wolters Kluwer ČR máte možnost právní či jiné odborné poradny. Stačí nám emailem zaslat dotaz na:

redakcers@wolterskluwer.cz