Známe nejlepšího zástupce ředitele 2018

Vydáno: 2 minuty čtení

Nominovat do 6. ročníku Zlaté karabiny bude možné opět od 1. dubna 2019 a na slavnostní vyhlášení se sejdeme 15. 10. 2019 opět na Mariánském náměstí v budově Magistrátu Hlavního města Prahy při příležitosti konference Zástupce na cestě k úspěchu.

Kreativní, nápadití, obětaví, pracovití, energičtí, důslední, erudovaní, ochotní, loajální, oddaní své práci, laskaví, spravedliví, pečliví a také skvělí organizátoři a manažeři – tak takoví jsou podle nominací držitelé Zlaté karabiny 2018, tradiční soutěže o nejlepšího zástupce ředitele školy.

Řízení školy onlineNominovali především ředitelé škol, ale také pedagogické sbory, žáci, rodiče i zřizovatelé, a to od dubna do září. Napětí trvalo do 9. října, kdy na konferenci „o zástupcích pro zástupce“ v důstojném prostředí zastupitelského sálu Magistrátu Hlavního města Prahy převzalo za zvuku fanfár ocenění 5 „Supermanů mezi zástupci“, jak se vyjádřil jeden z členů poroty.

Zlatá karabina patří jednomu z nejdéle působících zástupců v rámci nominovaných – s panem ředitelem tvoří nerozlučný tandem již 25 let. Zcela zaslouženě zvítězil Josef Končel z Gymnázia Jana Palacha v Praze, který je přirovnáván k Franzu Josefovi (společnými znaky jsou dochvilnost, šetrnost a píle) a porotě se náramně líbilo motto nominace: „s naším Pepou není prohraných bitev“.

Stříbrná karabina putovala do Bakova nad Jizerou paní zástupkyni Věře Bartošové, která je podle slov paní ředitelky její „pravou rukou i nohou“ a druhou mámou pro žáky školy.

Řízení školy onlineBronzovou karabinu získal Martin Provazník ze Základní školy Strossmayerovo náměstí v Praze. V nominaci byla označen za klidnou sílu s humanistickým přístupem, i když při přebírání ceny podotkl, že klidně se tedy rozhodně necítí. Ze školy, která byla na pokraji zavření, vybudoval společně s panem ředitelem nejžádanější školu na Praze 7.

Cenu za mimořádný počin získali usměvavá a energická Radmila Laudová ze Základní školy Turnov, která pro školu organizuje neuvěřitelné množství akcí a Miloslav Zajíc z Gymnázia Mnichovo Hradiště, který je výjimečně schopným manažerem a tím umožňuje „rozlet“ paní ředitelce.

Nejen o fanfáry pro oceněné zástupce, ale také o slavnostní zahájení i ukončení konference, se postarali žáci ze ZUŠ Jana Hanuše.

Porotci se shodli, že vítězem soutěže byl ve skutečnosti každý nominovaný - dokazovaly to všechny ty krásné nominace, které jsme obdrželi. Nominovat do 6. ročníku Zlaté karabiny bude možné opět od 1. dubna 2019 a na slavnostní vyhlášení se sejdeme 15. 10. 2019 opět na Mariánském náměstí v budově Magistrátu Hlavního města Prahy při příležitosti konference Zástupce na cestě k úspěchu.

 

Zdroj: Tisková zpráva Řízení školy online