Aktuality - strana 193

V žákovské je čtyřka a když se dítěte ptáte, co bylo v testu špatně, krčí rameny. Rádi byste to zjistili a chyby společně opravili. Jenže co když učitel test domů žákům dát nechce a je proti, aby si ho vyfotili?
Vydáno: 15. 03. 2019
Mladí lidé nezkoumají zdroje informací, pokud kamarád nasdílí něco na Facebook, berou to jako zprávu, tvrdí politolog Miloš Gregor. Je spoluautorem Nejlepší knihy o fake news, dezinformacích a manipulacích a s projektem Zvol si info objíždí tuzemské školy a vysvětluje žákům, jak na internetu poznat zavádějící zprávy.
Vydáno: 15. 03. 2019
V rozvrzích dětí, které chodí do základních škol, má do několika let přibýt nový předmět "technika". Jeho součástí by podle doporučení studie, kterou si nechal vypracovat Národní ústav pro vzdělávání (NÚV), měly být i manuální práce.
Vydáno: 14. 03. 2019
Zdá se, že vztah rodičů a učitelů je nejen citlivý, ale jitří emoce na obou stranách. Občas se setkám i s výkřiky typu „Co si to ten rodič dovoluje?!“ nebo naopak „Co si to ten učitel dovoluje?!“. Ráda se podělím o svůj názor z hlediska své dlouholeté praxe učitelky i ředitelky. Půjde o příklady a řešení z konkrétního života školy. I já jsem rodič a snažím se chápat situaci oboustranně.
Vydáno: 14. 03. 2019
Klasické třídy jsou příliš zastaralé a neposkytují prostor pro různorodou práci.
Vydáno: 13. 03. 2019
Jak ovlivní rozvoj umělé inteligence pracovní trh?
Vydáno: 13. 03. 2019
Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě uspořádá ve dnech 16. až 18. dubna 2019 již 16. ročník konference Počítač ve škole.
Vydáno: 13. 03. 2019
"Půlka světa za školou, čeští studenti ale zatím mlčí. Proč se u nás nestávkuje proti změnám klimatu?"
Vydáno: 12. 03. 2019
V dětském domově vás na reálný život nepřipraví, vytváří tam iluzi, že s nataženou rukou dostanete jídlo, oblečení a přídavky, líčí Radek Laci.
Vydáno: 12. 03. 2019
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání výzvu určenou pro veřejné vysoké školy vzdělávající budoucí učitele. Výzva Pregraduální vzdělávání II podpoří koncepční proměny přípravného vzdělávání učitelů nejen na pedagogických fakultách, ale i na ostatních fakultách se studijními programy zaměřenými na učitelství. Ve výzvě je pro vysoké školy připraveno celkem 400 milionů korun.
Tisková zpráva, redakce Řízení školy ze dne 11. 3. 2019
Vydáno: 11. 03. 2019
Rozhovor DVTV natáčela v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu v Litomyšli.
Vydáno: 11. 03. 2019
V zrcadlových sálech ministerstva školství proběhlo ve středu 6. března semifinále ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos. Do finále se probojoval Jiří Palán ze ZŠ Větrný Jeníkov, Eliška Vokáčová z Gymnázia Hlinsko, Pavlína Strýčková ze ZŠ Kunovice, Radmila Lucová ze ZŠ Šumperk, Jana Bočková z SPŠD Plzeň a Pavlína Kopáčiková ze ZŠ ve Vacově.
Vydáno: 08. 03. 2019
Konference: Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+: Výzvy a vize pro vzdělávací systém
Vydáno: 08. 03. 2019
Maturitní slohové práce by znovu mohli opravovat učitelé přímo na školách, kde je studenti píšou.
Vydáno: 07. 03. 2019
Dnes večer začíná v Praze 21. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Pod heslem „Bezpečná blízkost“ se zaměřuje na téma identity a hledání toho, co nás spojuje. „Dokumentární filmy přináší příběhy často ze vzdálených koutů světa, příběhy lidí, se kterými na první pohled nemáme nic společného. My ale chceme ukázat, že i vzdálené příběhy nám mohou být blízké, že se nás týkají a můžeme se z nich poučit nebo se s nimi ztotožnit,“ vysvětluje ředitel festivalu Ondřej Kamenický. Jeden svět promítne 117 filmů z 51 zemí světa a přiveze 148 mezinárodních hostů.
Vydáno: 07. 03. 2019
Důležitost a možnosti vstupů do škol a navazující prostory chodeb či šaten
Vydáno: 06. 03. 2019
Čtenářské kluby Nové školy, o. p. s., si Vás dovolují pozvat na některou z březnových akcí našich center kolegiální podpory.
Vydáno: 06. 03. 2019
Zveřejňujeme publikaci Závěrečná zkouška podle jednotného zadání ve škole. Školní rok 2018/2019. Tuto metodickou publikaci v elektronické podobě vydáváme na pomoc pedagogům, kteří ve školách připravují závěrečné zkoušky.
Vydáno: 06. 03. 2019
Většina studentů učilišť neví, co a proč studují, rodiny vzdělání nezajímá, není to pro ně hodnota.
Vydáno: 05. 03. 2019